Wakacje z jogą i dźwiękiem

1 - 7 lipca 2024 * Dom pod Lipą

Zapraszam wraz z Renatą na „Wakacje z jogą i dźwiękiem":

Zadbamy o regenerację, zasilenie, wzmocnie siebie na wielu poziomach. Zasilać nas będzie przyjazna przestrzeń Domu pod Lipą, otuli nas przyroda, las, jezioro - natura z którą będziemy świadomie współpracować.

Zadbamy o nasze ciała, Renata uważnie poprowadzi podczas zajęć jogi, Ewa otoczy dźwiękami mis i gongów.
Poranki będziemy otwierać medytacyjnym spacerem po lesie, ze stopniowaną intensywnością, skupieniem i uwagą. Leśnych i polnych dróg i ścieżek jest dookoła Domu pod Lipą tak wiele, że za każdym razem nogi nas poniosą w inne bogate przyrodniczo miejsca.
Po porannym zasileniu energią przyrody będziemy cieszyć się wspaniałymi śniadaniami na świeżym powietrzu pod lipą (zwykle pogoda nam sprzyja) a w razie potrzeby w przestronnej jadalni.

Renata w części przedpołudniowej będzie nas prowadzić przez praktykę jogi, według BKS Iyengara, w precyzją i łagodnością. Ćwiczenia będą dostosowane do potrzeb uczestników, tak żeby każdy czuł się jak najlepiej ze swoim ciałem, ale też doświadczył efekty tych ćwiczeń.

Po obiedzie będzie chwila na cieszenie się leśno-łąkowymi urokami Domu pod Lipą, zakątkami do odpoczynku. Zawsze jest grupa wielkich amatorów kąpieli w jeziorze Chłop - o różnych porach. W czasie przed kolacją będziemy ... - tu jeszcze wybieramy co będzie się działo, bo pomysłów mamy wiele :))

Po kolacji będzie pora na relaks odmieniany na wiele sposobów - na pewno będzie dużo dźwięków i ...spokoju (a może właśnie nie? - to zależy od ...grupy!). Na pewno będą koncerty relaksacyjne na misy i gongi, które od 20 lat prowadzi Ewa oraz inne dźwiękowe przygody...

A przez cały czas będzie dużo lekkości, życzliwości, radości, zabawy (z) dźwiękiem, ciszą... Jak najwięcej czasu będziemy zasilać się przebywając w otoczeniu natury, na świeżym powietrzu, w energii drzew i całej flory (i fauny) Miedzichowskiego Parku Krajobrazowego, w którym jest położony Dom pod Lipą.

Znakomitym wegetariańskim jedzeniem będzie nas zasilać Sylwia Remez - będą to śniadania, dwudaniowe obiady i kolacje.

 

A wszystko to w duchu Slow & Flow...

Ewa & Renata

Wakacyjna regeneracja z jogą i dźwiękiem ...w punktach

🌻  joga według Iyengara dostosowana do możliwości i umiejętności uczestników

🌻 leśne spacery medytacyjne

🌻 „Błogo mi" mini warsztaty z dźwiękami mis i gongów

🌻 „Błoga Joga" z dźwiękiem mis

🌻 koncerty relaksacyjne mis i gongów

🌻 masaż i automasaż twarzy (z elementami Kobido)

🌻 kąpiele w czystym, leśnym jeziorze Chłop

🌻 spacer na plantację lawendy „Silna Lawenda"

🌻  znakomite wegetariańskie posiłki serwowane pod lipą (albo w jadalni z widokiem na lipę - w zależności od pogody)

🌻  uroki sielsko położonego Domu pod Lipą, na skraju lasu, pól i łąk (90 km na zachód od Poznania)

🌻 ciepła, życzliwa i pełna radości atmosfera... (tak przynajmniej bywało poprzednimi laty :))

Ramowy plan, może ulec nieznacznej zmianie:

poniedziałek:, 1 lipca
14:00 - rozpoczęcie obiadem
15:30 - zapoznawczy spacer nad jezioro i lekkie rozciąganie ciała
19:00 - kolacja
20:00 - koncert relaksacyjny na misy i gongi

wtorek - sobota:, 2-6 lipca
poranne, medytacyjne wyjście do lasu
9:15 - śniadanie,
11:30 - joga
14:00 - obiad
16:00 - blok popołudniowy
19:00 - kolacja
20:00 - koncert relaksacyjny na misy i gongi bądź inne formy dźwiękowej aktywności: „Błogo mi" warsztaty z dźwiękiem  lub „Błoga joga" z dźwiękiem mis

niedziela, 7 lipca 2024:
poranne, medytacyjne wyjście do lasu
9:15 - śniadanie,
10:00 - krąg
12:00 - powrót do domów

Wakacje z jogą i dźwiękiem poprowadzą

Renata Dutkiewicz

Renata zaprasza do praktyki jogi, zadbamy o sprawność naszych ciał, regenerację jakiej sprzyja letnia pora. Zapozna nas z elementami masażu twarzy Kobido oraz z automasażem twarzy.

Renata o sobie:

Praktykuję jogę od 2000 roku, bazując głównie na jodze B.K.S Iyengara, ale zawsze staram się tak dostosować ćwiczenia, aby sprostać indywidualnym potrzebom zdrowotnym uczestników. Jako masażystka, wprowadzam do prowadzonej przez mnie praktyki jogi elementy automasażu i wzajemnych masaży, co pomaga lepiej przygotować ciało do ćwiczeń.

Moim marzeniem jest, aby każdy, kto cierpi na dolegliwości lub chce zadbać o swoje ciało, nauczył się samodzielnie korzystać z wiedzy zdobytej na moich zajęciach. Medytacja jest nieodłączną częścią mojej praktyki – uspokaja umysł, co pozwala na głębsze połączenie z własnym wnętrzem i bardziej efektywną pracę z ciałem.

Proponuję różne techniki medytacyjne, od mantr i muzyki, po medytację w ciszy, która jest moją ulubioną formą. Uważam, że nie każdy musi "zakładać nogę za szyję", ale każdy może pozbyć się napięć i traum w ciele, jeśli tylko wyrazi taką chęć i skorzysta z odpowiednich narzędzi.

Kocham przyrodę, ludzi i zwierzęta, wierząc, że wzajemna harmonia przynosi więcej korzyści niż praca ponad siły.

Renata Dutkiewicz Wakacje z jogą 2024

Ewa Bruss-Kwiatkowska

Ewa wieczorami zaprasza

na koncerty relaksacyjne na misy i gongi

oraz inne dźwiękowe przygody...

Ewa o sobie:

Od ponad 20 lat gram na misach i gongach, prowadzę koncerty relaksacyjne oraz sesje indywidualne masażu dźwiękiem mis. I dostrzegam jak coraz większe znaczenie w naszym "zabieganym" świecie ma umiejętność zadbania o siebie, o te krótkie i dłuższe chwile relaksu, które pozwalają, aby mieć chęci i energie na ponowną aktywność. Cieszy mnie też, że coraz więcej osób ma tego świadomość i sięga po różne sposoby coraz lepszego i głębszego kontaktu ze sobą...
Z wielką radością tworzę przestrzenie z dźwięków, w których można uwolnić się od napięć, stresów, odreagować trudne chwile, zasilić się i wzmocnić.
Moim sposobem na relaks są oczywiście dźwięki, ale też bardziej aktywnie taniec (uwielbiam 5 Rytmów), jazda na rowerze (ach ta wolność, gdy jest się między niebem a ziemią!), pływanie na SUP (hmm, raczej dryfowanie :)) i moja pasja - ogród.
Ogród, który daje i wielki spokój, i radość gdy zadbane rośliny wzrastają, oraz ogrodowe ...niespodzianki. Ogród jest też świetnym nauczycielem ...pokory wobec sił przyrody, natury czasu. W ogrodzie czasem towarzyszą mi mąż i nastoletni syn, uwielbiam wspólne bycie tam z bliskimi znajomymi, ale szczególnie dobrze czuję się gdy po prostu w nim jestem...

Dom pod Lipą

Dom pod Lipą to gospodarstwo agroturystyczne położne w ramach Miedzichowskiego Parku Krajobrazowego, we wsi Silna Nowa. Do samej wsi jest spory kawałek, za to znacznie bliżej jest do jeziora, a ścieżka wiedzie przez las...

Zajęcia jogi będziemy mieć w przestronnej sali (80 m kw) z dużym panoramicznym oknem.

Smakowite wegetariańskie posiłki, jeśli tylko pozwala na to pogoda, serwowane są pod lipą. Do dyspozycji jest też duża jadalnia. Na śniadanie i kolację zawsze jest też jedno danie na ciepło - owsianki Sylwii są legendarne...

Pokoje są 3-4 osobowe - do 2-3 osobowego wykorzystania.

Cała posiadłość otoczona jest ogrodem z zakątkami do wytchnienia. Przysiąść można pod pergolą, pohuśtać się na huśtawkach (dla dorosłych), podumać lub pośpiewać przy ognisku albo pójść w las...

kwestie ogranizacyjne

Wakacje z jogą i dźwiękiem zaczynamy w poniedziałek 1 lipca 2024 o 14:00 - obiadem,
kończymy w niedzielę 7 lipca o godz. 12:00.

 

* * *

Odpłatność:

1000 zł - udział w programie Wakacji z jogą i dźwiękiem

+ 1440 zł - noclegi i posiłki (3 posiłki oraz bufet kawowy)

razem: 2 440 zł

informacje oraz zgłoszenia

Zgłoszenia oraz zapytania prosimy kierować mejlowo: ewa@gramis.pl

lub telefonicznie +48 604 488 023

Miejsc mamy ograniczoną liczbę, więc zapraszamy do kontaktu!

mapka

Dom pod Lipą

Silna Nowa 4, koło Pszczewa, gmina Miedzichowo

szczegółowe informacje dotyczące dojazdu >>